0

Garden

Od uvedení Atmanu uběhlo už deset měsíců.

Nedlouho po jeho uvedení jsem onemocněl, začal se hodně zajímat o analogovou fotografii (Bessa R3A je super), a k tvorbě nových liquidů jsem se nedostal. Sám mám Atman hodně rád a říkal jsem si, že to už stačí.

Přesto jsem během několika měsíců vyzkoušel asi dvacet nových příchutí, vybral ty dobré a zase získal motivaci udělat něco nového.

Jak napovídá jméno tohoto nového liquidu, udělal jsem něco, voní jako bujná zelená a kvetoucí zahrada. V základu je černý bez doplněný doutníkovým tabákem s vůní trávy a několika druhy aromat s vůní čajových lístků, s malým množstvím chladivé složky – perfektní čerstvá chuť pro začínající léto.

Zmiňovaný černý bez a tráva někomu možná něco napoví.

Ano – liquid Elk (gentleman), který někteří popisovali jako vůni lesa, nebo představu, že jste si vyšli na jahody a omylem snědli lístek a podobně. Je to takový jeho bráška.

Na rozdíl od Elk liquidu Garden chybí ona jahodová sladkost. Je v něm i trochu z Atmanu, takže lze říci, že je to vlastně takový vzdálený bratranec liquidu Sabato, který je někde mezi Elk a Atman. V poslední době jsou nové liquidy BaksLiquidLab často určitým způsobem provázané s těmi předcházejícími. Až dosud byl mým nejkomplexnější liquidem Atman s jedenácti složkami, ale u Garden je jich ještě o jednu více. Není to ovšem tak, že by víc bylo vždy lepší. Třeba u liquidů s méně složkami je míchání poměrně snadnější. Několikrát jsem během přípravy tohoto liquidu zvažoval, že nějakou ze složek vypustím, ale ať jsem zkusil kteroukoli, chuť ztratila vyrovnanost, a já žádnou nakonec nevyhodil. Jen tabákových příchutí je zde pět, ale nejsou hned v popředí, ale spíš dotváří vyrovnanou a harmonickou kompozici. Ač se tedy jedná o komplexnější strukturu než u Atmana, mám za to, že díky černému bezu jde o velmi přívětivou chuť. Prosím – vyzkoušejte.

  • Sdílejte příspěvek

Napsat komentář