0

Elk (gentleman)

Jak je možné, že tu ještě nemám na blogu popis liquidu Elk? Honem to musím napravit. Dám tedy opět slovo p. Ushiro:

“ELK (the gentleman)” – co to má jako znamenat ta závorka? Říkáte si možná.

No, tak je to zajímavější ne? Jinou speciální odpověď ani nemám.

Liquidů s příchutí jahod je na trhu více, ale moc mi nechutnají. Tak jsem si řekl, že zkusím udělat nějakou sám.

Hlavní tabákovou složkou je tu Virginia (moje oblíbená), pak trochu doutníkového tabáku, a v závěru se projeví jahodová složka, sestavená ze dvou různých jahodových příchutí. Ve výsledku mi to připomíná takový zešeřelý les. J

Jedná se o proměnlivou chuť, která se bude projevovat odlišně v závislosti na použitém atomizéru a jeho nabuildování.

Osobně jedu na 15-20 W při 0.7 až 0.8 Ω na MTL, ale chutná mi to i na DL. Zajímavý liquid, který změní chuť i podle toho, jak si na jednom atomizéru a při jednom buildu budete pohrávat s nastavením vzduchu. Vyzkoušejte si to.

Pokaždé, když přijdu s novým liquidem, mám problém s tím, jak jeho chuť nejlépe popsat. Nestačí říci „dal jsem tam to a to.“ Navíc každý vnímáme chutě trochu odlišně.

A taky si myslím, že když řeknu konkrétně „Cítím tam …“, tak tím u vás ovlivním vaše vlastní vjemy.

Proto asi bude stačit, když jenom řeknu, že se jedná o tabákový liquid s chutí jahod. Zase taková ta moje oblíbená chuť.

Když jsem jej během přípravy dával ochutnávat několika lidem, uviděl jsem na jejich obličejích výrazy určitého překvapení. Pokračoval jsem tedy v dalších zlepšeních, až jsem nakonec dosáhl kýženého výsledku.

Myslím, že lidé, kteří mají rádi poněkud decentnější chutě, budou spokojení. Ostatní to mohou alespoň jednou zkusit. 


Mohu ještě něco dodat?

Když jsem během přípravy liquidu ELK dumal, jak s ním naložit, pomohli mi lidé kolem mne, kteří mi říkali: „Je to tvůj liquid, tak si jej můžeš udělat tak, aby chutnal tobě samotnému.“

Ale jo. Vždyť to je to, co od počátku založení značky BaksLiquidLab sám tvrdím. Vždyť by nemělo smysl, abych vyráběl pro ostatní něco, co mi samotnému nechutná.

Ale zase tyto chutě nestavím úplně jen dle svého ega.

Na Twitteru jsem ve spojení s mnoha lidmi a vím (nebo si namlouvám), že moje liquidy mají své obdivovatele, takže můžu říci, že vznikají i díky morální podpoře ostatních.

Když jsem dříve viděl v televizi rozhovory se sportovci, kde říkali, že toho a toho dosáhli díky podpoře svého okolí, jen jsem se ušklíbal a říkal si „Kecáte. To je jen vaše zásluha. Vaše síla.“ Nyní už ale vím, že to ode mne byla hloupost a že to tak opravdu je. Podpora okolí hraje velikou roli. Opravdu ji cítíte a očekávání vás žene kupředu.

Proto si myslím, že se svojí značkou musím postoupit ještě i stupeň výš. Samozřejmě – jedna úroveň je dělat liquidy tak, aby chutnaly mně samotnému. Ale to nestačí. Pak ještě chci, aby plnily očekávání ostatních. Aby měly svoji vlastní tvář.

I když třeba snahu o postavení liquidu se skutečnou chutí melounu ponechám ostatním výrobcům, motivuje mě pokoušet se o liquidy, které na první pohled vypadají jako nereálné. Ale nebojím se toho, když mi někdo napíše, že mu daná příchuť vůbec nechutnala.

Podobné obličeje, jako jsem viděl u lidí, kteří zkoušeli první vzorky Elk, jsem už viděl i u lidí, co testovali Shirafu shirazu. A Elk má sladkost ještě více utlumenou než je tomu u Shirafu. Takže tabák, jahody a závan květin, to je Elk ve zkratce.

Není to jednoznačné aroma. Zase liquid od BaksLiquidLab, který je těžké definovat. Při vapování s mesh atomizéry vystupuje víc ovocnost a květinovost vůně.

  • Sdílejte příspěvek

Napsat komentář