0

Back Bar Brew

S prosbou o design etiket liquidů BaksLiquidLab se obracím na Kayo Aoyama, která je textilní návrhářkou. Pro etikety liquidů nám nakreslila trochu výraznější, konkrétnější obrázky. Sama však tvoří individualistické návrhy s jasnými barvami, které působí více přirozeně a měkce. 

Tady je černý panter. Není to vydra. I když ji možná trochu připomíná.

V liquidu se snoubí dva druhy máty a čtyři druhy tabáku. Je to dosud můj nejkomplexněji namíchaný liquid – vedle uvedených aromat jsou tam i tři další, takže celkem 9.

 A poprvé jsem liquid namíchal jako směs VG:PG v poměru 50:50. Chtěl jsem trochu utlumit sladkost, která byla při 70 % VG moc výrazná.     

Tak je Back Bar Brew při všech svých těchto prvenstvích perfektní na vaping v letních měsících, kdy se bude hodit chladivost hlavní použité mátové chuti spearmint. Použil jsem i trochu tabákového aroma z liquidu Elk, tak aby i při non stop vapování nebyla chuť moc slabá a zůstávala dostatečně výrazná.

U liquidu Lychee Bak Mint jsem použil mátu s eukalyptem, ale tady jsem kvůli změně sáhl po trochu sladší spearmint chuti.

Při popisu chutí svých liquidů často používám slova jako „lehký“ nebo „těžký“, ale zde sáhnu po terminologii z baseballu, která snad bude srozumitelná.

Pokud je pára při potahu na jazyku lehká, je to jako při odpalu, kdy pálkou trefíte pingpongový míček. Sice jde o zásah, ale pocitově to je, jako byste promáchli.

Pokud je zase na jazyku těžká, je to, jako byste pálkou trefili vrhačskou kouli.

Back Bar Brew je ale jako pěkně uprostřed odpalové zóny trefený točený hard ball. A člověk si může být jist, že se trefí pokaždé.

Tentokrát jsem po dlouhé době při vytváření liquidu vynechal ovocnou složku. Tak nějak jsem měl pocit, že jsem je v poslední době používal moc často. Tady plně postačuje sladkost spearmint, která se drží trochu v pozadí.

V mém RTA (Cloud One V3) u tohoto liquidu používám nichrom Ni80 na 2.5 mm trnu, na 5 otoček a 0.57 Ω při 17 W. Pokud použiji vatu, jsou chuti tabáku a máty pěkně vyvážené. Mesh potom vytahuje mátovou chuť více do popředí. Chutná mi obojí.

Zaznamenal jsem i to, že někdo chuť tohoto liquidu přirovnával mentolovým IQOS. Sám jsem je nikdy neměl, tak k tomu nejsem schopen nic dodat.

Za mne je to liquid, který pro jeho komplexnost nelze popsat několika málo slovy a říci, že je to mentolový tabák. Na to jsou jeho vůně a chuť bohatší.

  • Sdílejte příspěvek

Napsat komentář